در وبلاگی  .البته تصادفی خواندم  نوشته بود که diyنمی تونه راهی برای  رسیدن به یک های اند باشه .نویسنده درست می گه برای  اینکه خودش دست به اچار نیست در این زمینه و ترجیح می دهه که راه راحت را بره و یک دستگاه براند را بخره .درست diyسخته زمانبره .اطلاعات  تجربه کار بردی می خواد .ذوق می خواد و سرانجام اگر کسی هم هستید که سفارشی می گیرید برای ساخت باید  به در امد ان  به عنوان مهمترین  نتیجه اش فکر نکنید .متاسفانه .در جامعه ما   اشفتگی بسیاره .هر کسی ممکنه فکر کنه که دستی در این کار داره و دنبال مشتری می گرده .داستانهای عجیب می گه برای اینکه مشتری را خام کنه و مثلا  لامپش را به 3 برابر قیمت بفروشه .

برایم   فردی  تعریف کرده که جوانی برای فروختن لامپ می گفته این لامپ در زمان هیتلر  برای ارتش نازی  ساخته شده و می تونه صدای امپ گیتار شما را  بهتر کنه .اینها  خجالت اوره .چیزی برای ما با این همه میزان جعل نمونده .فضای کار فنی و تخصصی  بسیار مسموم شده .

همین جوان  بدون  کمترین  اطلاعات فنی از تقویت کننده گیتار برای  متقاعد کردن  مراجعه کننده گان .می گوید  من خودم گیتاریستم و بهتر درک می کنم ایراد دستگاه  چیه ؟بدید من تعمیر کنم .وسپس یک صورتحساب عجیب می ذاره جلویش .

ایا شما دیدید که خواننده ها میکروفون تعمیر کنند ؟

این اقا در اینستا گرام  به هر راهی برای جذب فالور متوسل می شه و متاسفانه مردم ما متوجه نمی شن که پشت این صحنه چیه ؟این  جوان مدتی برای من   دستگاهی را که می ساختم تست صدا می کرد اونهم به خاطر اینکه من گیتاریست نبودم و ساز نداشتم این طبیعیه که در عرض مدتی  در جریان مسالی مانند شماره لامپها و نحوه خرید انها قرار بگیره .اما اطلاعاتی فنی در حد 5 درصد  اونهم  هر یوزری چنین اطلاعاتیرا  دارد .

مدتی بعد  تشویقش کردم گروهی در تلگرام درست کنه و گیتاریستهایی که علاقه به لامپی داشتن را جذب کنه  و بتونیم  خدمات تعمیرات و ساخت کلون را بدیم .دلیل این پیشنهاد این بود که ایشون وقت ازاد داشت و مثل من کار نمی کرد .

اگر من دران گروه حضور داشتم عملا درگیر انجا می شدم و در ضمن با وجود یک ادم فنی .کسی برای او بهایی قایل نمی شد و من از روی ساده گی خودم را عقب کشیدم تا مخاطب او را بشناسه . وکارمون پیش بره .بارها و بارها می شد سوالی می کردن و من پشت پرده پاسخ را می دادم .

اما این روش های انسانی در ایران جواب نمی ده .من به شما نصحیت می کنم هر گز و هرگز .ساده گی نکنید .حتی یک جوان که به نظر می یاد باید دستش را بگیری و از خیابان رد کنی .امکان داره بدترین خیانت را بکنه .مدتی  گذشت و این اقا که محمد نام داره دیگه بازدهی نداشت .وقتی پرسیدم گفت بازار خرابه !!!و این برای مدتها تکرار شد .اما کاشف به عمل امد که این اقا  خودش را ابتدا به عنوان شاگرد من مطرح کرده و سپس هم برعکس من را شاگرد خودش مطرح می کنه و می گه من یادش دادم .اسمی را که من انتخاب کرده بودم به عنوان tubetechnicsرا با حذف  یک sمصادره و کار را به تنهایی ادامه می دهد .

البته اگر در امریکا این اتفاق بیافته حداقل  جوان ما  یک کننده هست اما این قهرمان داستان ما اصلا این کاره نیست .در تلگرام اعتراض کردم که چرا اسم من را تصاحب کرده گفت من زحمت کشیدم و بعد همه تلگرام را با ورژن جدید پاک کرد .

ایا کسی با ی و سرقت معنوی و کاری به جایی می رسه ؟

اما نمونه های دیگری هم بود .

یکی از انها که از درک مسایل ساده  عاجز بود الان در اینستا گرام زیر عکسش زده طراح های اند 

این یه .ایشون با صحنه سازی چند نوبت پول گرفتن  تا اسپیکر بسازن اما یک کمد  روستایی با رنگ قهوه ای بد رنگ ساختن و چنان حرف می زنه و می گه از 14 سالگی با شرکتهای سازنده اسپیکر کار می کرده .

متوجه شده بود که یک لامپ امریکایی به جای یک روسی کار می کنه و تصور می کرد طراح شده بعد هم که نگاه کردم دیدم چنین چیزی نیست و مشخصات لامپها فرق داره .

نفر بعدی امروز راجب هایی نوشت که چیزی به نام لامپ قدیمی می فروشن اثبات کرد که این  حقه بازیه .اما 3 هفته بعد  تابلویی  را که پسر عمویش نوشته بود زد سر در منزلش ع.مدرس امپ لامپی  

می دانید چرا ؟چون فهمید ممکنه توش پول باشه .

جالتر اینکه اینها  ماجرای همدیگر را به عنوان سند ناسازگاری بنده می اورن .به عبارتی مشکل از منه که نمی تونم این داشمندان فیک را تحمل کنم .

اقا وضع خرابه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

فروش شعر و ترانه یادداشت های یک سوسک صورتی Alexis Sylvia Friend 3 لویالیتی و باشگاه مشتریان Jake اسلام و مسلمین هموار کنکور Mia